Polska - Atlas Wód Wędkarskich PZW 

Wydawnictwo BiK, Wydawca między innymi 25 map okręgów PZW, opracowało publikację Polska - Atlas Wód Wędkarskich PZW, która ukazała się na rynku w drugiej połowie listopada 2012 r. Atlas zawiera mapy wszystkich 45 okręgów PZW oraz Gospodarstwa Rybackiego PZW Suwałki z zaznaczonymi wodami wędkarskimi PZW oraz mapę Polski z granicami poszczególnych okręgów. Jest to publikacja w twardej okładce. Format atlasu - B4 (24x34 cm) jest tak dobrany aby na mapach formatu 34x48 cm (rozkładówki) pokazać wszystkie wody danego okręgu - nawet te najmniejsze. Wykazy i lokalizacje wód otrzymaliśmy od poszczególnych okręgów PZW - także po przygotowaniu map i opisów okręgi otrzymały materiał do autoryzacji.

   


atlas_pzw_ok.jpg


 

Układ atlasu jest następujący: prezentacja ZG PZW z danymi teleadresowymi oraz planem Warszawy z lokalizacją siedziby oraz rys historyczny wędkarstwa na Ziemiach Polskich i informacje o działalności statutowej PZW wraz ze zdjęciami wędkarskimi. Następnie są prezentacje okręgów w kolejności alfabetycznej zawierające dane teleadresowe, plan z lokalizacją siedziby, opis okręgu z ogólną charakterystyką wód, ograniczenia i inne istotne informacje o okręgu oraz mapa ze wszystkimi wodami i wykaz wód z informacją o lokalizacji wody na mapie. Atlas liczy 184 strony, z czego 88 stron to mapy. Całość wzbogacona ciekawymi zdjęciami.

   pzw_atlas_Wa__brzych_164.jpg

 

W atlasie znalazły się również artykuły ,,Krótka historia informacji o polskich łowiskach wędkarskich" Jana Marka Kochańskiego, ,,Mapa i nawigacja" Cezarego Karpińskiego, ,,Rybnik - nasze małe Ebro" Artura Betchera i ,,Wędkarstwo Karpiowe" Marka Kwietnia.  

 

Zapraszam do lektury.

 

 Pytajcie o atlas w księgarniach stacjonarnych i internetowych oraz w sklepach wędkarskich stacjonarnych i internetowych. Atlas do nabycia w sklepie internetowym Wydawnictwa BiK www.bik-mapy.pl.

 
 Z wędkarskim pozdrowieniem

Karol Kawałko

Właściciel Wydawnictwa BiK